Dezynfekcja rolnictwa

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Biohigienizacja

Dezodoryzacja

Zamgławianie sposobem na:

ASF | PTASIĄ GRYPĘ | IBR | BVD/MD

MĄCZNIAKI | PRZĘDZIORKI | PLAMISTOŚĆ

Hodowla zwierząt

Dezynfekcja

W hodowli zwierząt istotne znaczenie ma ochrona stada przed chorobami. Skutki zakażeń w produkcji bywają kosztowne i trudne do zwalczenia...

Dlatego tak ważna jest dezynfekcja obiektów produkcyjnych, zapobieganie powstawaniu i szerzeniu się chorób, a także w przypadku ich wystąpienia, szybkie i efektywne zwalczanie.

W dziedzinie dezynfekcji w obiektach produkcyjnych posiadamy wieloletnie doświadczenie. Dzięki skonstruowanym przez nas urządzeniom nasi Klienci skutecznie zwalczają w swoich obiektach bakterie, grzyby i wirusy, również te, które wywołują afrykański pomór świń, ptasią grypę, czy zespół skórno-nerkowy. Dobierając odpowiednio metodę i środek biobójczy, dzięki naszym urządzeniom możecie Państwo we własnym zakresie przeprowadzić dezynfekcję prewencyjną , bieżącą i końcową.

Urządzenia od wielu lat pomagają w utrzymaniu reżimu sanitarnego w produkcji trzody chlewnej, drobiu, zwierząt futerkowych i bydła. Pomagają też w niwelowaniu uciążliwości zapachowych, które są nieodłącznym elementem procesu produkcji.

Urządzenia do dezynfekcji dostępne w naszym asortymencie:

 • liniowy system do dezynfekcji chlewni, tuczarni, obór i kurników,
 • zamgławiarki serii EPT, AGRO i AirEKO.

  Uprawa roślin

  Zamgławianie

  Zamgławianie roślin jest jednym z popularnych sposobów aplikacji środków ochrony roślin. Technika ta pozwala na użycie niewielkiej ilości środka i polega na rozpyleniu go przy użyciu urządzeń zamgławiających serii e- PRO Turbo...

  Dzięki takiej aplikacji osiągamy dużą oszczędność drogich środków ochrony, znakomite rozproszenie i penetrację mgły roboczej oraz znaczne w porównaniu z tradycyjnym opryskiem skrócenie czasu zabiegu. Co ważne, podczas zabiegu w zamgławianym obiekcie nie musi, a nawet nie powinien znajdować się operator zamgławiarki. Chroń swoje zdrowie, wybierz maszynę z serii e- PRO Turbo.

  • Ochrona przed szkodnikami
  • Ochrona przed chorobami grzybowymi i pleśnią
  • Dokarmianie dolistne
  • Poprawa mikroklimatu

  PRODUKTY REKOMENDOWANE

  Hodowla zwierząt

  Dezynsekcja

  Hodując bydło, trzodę chlewną, drób czy zwierzęta futerkowe hodowca musi być przygotowany na fakt, że w jakimś momencie pojawią się w pomieszczeniach niechciane owady. W takich wypadkach konieczna jest szybka reakcja, by zapobiec narastaniu problemu...

  Firmy zajmujące się usługowo zabiegami dezynsekcji nie zawsze mają wolne terminy, a koszt wykonania takiej usługi jest wysoki, zwłaszcza przy  dużym nasileniu szkodnika.

  Wtedy z pomocą przychodzi maszyna, którą przy zastosowaniu odpowiedniego środka, w sposób w pełni profesjonalny możemy samodzielnie przeprowadzić zabieg dezynfekcji. Do tego celu polecamy jeden z 4 typów zamgławiaczy, opis oraz zasięg urządzeń znajdziecie Państwo klikając w zdjęcie urządzenia, bądź przechodząc do zakładki “Produkty“. Dodatkowo, za pomocą tych maszyn można skutecznie przeprowadzić zabieg usuwania uciążliwości odorowych, które są naturalną składową procesu hodowlanego. Skarżący się sąsiedzi? Kontrole z sanpeidu? Możesz tego uniknąć przeprowadzając odpowiedni zabieg. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

  Uprawa roślin

  Ochrona roślin

  W ochronie roślin szklarniowych szczególne znaczenie ma wysoka skuteczność zabiegów, bowiem nawet niewielkie nasilenie szkodnika czy choroby może znacznie obniżyć ich walory dekoracyjne czy smakowe, a tym samym wartość użytkową oraz doprowadzić do znacznych strat spowodowanych zniszczeniem upraw...

  Niepowodzenia w chemicznej ochronie są najczęściej spowodowane brakiem kontaktu preparatu ze szkodnikiem.

  Przy stosowaniu środków chemicznych poprzez opryskiwanie, strumień cieczy pokrywa głównie wierzchnie części roślin, tymczasem wiele szkodników żeruje w miejscach bezpośrednio niedostępnych dla stosowanych preparatów, takich jak spodnia strona liścia, wnętrze pąków kwiatowych i kwiatów, czy w trudno dostępnych miejscach konstrukcyjnych pomieszczeniaSkonstruowane przez EKO-MET zamgławiacze pozwalają na ochronę roślin, w szklarniach i tunelach foliowych, za pomocą dyfuzji suchej mgły. Drobna mgła wytworzona z preparatu ochronnego unosi się w powietrzu nawet do 18 godzin, co pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu w długim kontakcie z patogenem.

  Hodowla zwierząt

  Biohigienizacja

  Za pomocą wytwornic suchej mgły i systemów e-FOG możemy przeprowadzać zabiegi biohigienizacji. Są to zabiegi zmierzające do objęcia kontrolą biologiczną drobnoustrojów chorobotwórczych poprzez wysycenie przestrzeni zawiesiną mgły wodnej z preparatami czynnymi biologicznie...

  W gospodarstwach prowadzących hodowlę zwierząt (zwłaszcza na wielką skalę) biohigienizacja pozwala na utrzymanie właściwego poziomu zdrowotnego stada i kontrolę patogenów występujących w gospodarstwie. Tworzy barierę sanitarną wokół zwierząt.

  Uprawa roślin

  Zalety zamgławiania

  1. Bezpieczna praca - środki ochrony roślin nie są obojętne dla zdrowia człowieka. Podczas zamgławiania zamgławiaczami serii e-PRO Turbo cały proces prowadzony jest w zamkniętym pomieszczeniu bez udziału operatora maszyny. Timer pozwala na zaprogramowanie odpowiedniego czasu zabiegu...

  2. Brak widocznych pozostałości

  Środki ochrony roślin pozostawiają na uprawie widoczne lub niewidoczne pozostałości (na owocach, kwiatach czy liściach), które zmniejszają ich wartość oraz walory estetyczne. Dla roślin spożywczych obowiązuje norma prawna (PIORiN: Pozostałości ŚOR), która mówi o dopuszczalnej ilości pozostałości środków ochrony na roślinach spożywczych. Norma ta dba o to, by konsumenci nie spożywali wraz z roślinami szkodliwych ilości substancji toksycznych. Dlatego tak ważne jest ograniczenie tych pozostałości do minimum. Zaletą zamgławiania jest to, że pozostawia niewiele widocznych pozostałości lub nie pozostawia ich wcale w porównaniu z tradycyjnym opryskiwaniem.

  3. Minimalizowanie nakładu pracy

  Kolejną zaletą zamgławiania jest możliwość dystrybucji środków w stosunkowo krótkim czasie, na dużej powierzchni. Podczas zamgławiania krople „szybują” w przestrzeni wspomagane pracą wentylatora zamgławiarek serii e-PRO Turbo. Długo unoszą się w powietrzu zapewniając skuteczną penetrację środka.  Wiele szybujących w przestrzeni kropli, pozwala na lepsze pokrycie nie tylko powierzchni.  Brak konieczności wchodzenia w każdą alejkę i pod każde zadaszenie, powoduje, że czynności ochrony roślin wymagają mniejszego nakładu pracy, niż przy opryskach. Możliwość zaprogramowania czasu  pracy zamgławiacza również pozwala na wykonanie skutecznego zabiegu w czasie, w którym operator zajmuje się innymi pracami.

  4. Mniejsze zużycie wody

  Przy zamgławianiu zużywa się stosunkowo niewiele wody, jeśli porównać je z opryskami. Woda jest bowiem nośnikiem stosowanego preparatu. Ponieważ do zamgławiania wykorzystuje się niewiele wody, uprawa szybko schnie, co znacząco zmniejsza ryzyko zaatakowania roślin przez grzyby.